קקטוסים בישראל

אחד מסוגי הצמחים הפופולאריים ביותר בישראל ובכלל, הם הקקטוסים. אנחנו יכולים למצוא אותם בלא מעט בתי מגורים, בתי עסק וכן בגינות ציבוריות ובמקומות אחרים. בין אם מדובר בקקטוסים אשר מוצבים לצורך עיצוב המקום ובין אם מסיבות אחרות.

קקטטוסים ויחד איתם גם סוקולנטים, מגיעים ממשפחה של צמחים אשר התפתחה בעיקר בסביבה מדברית, מוצאם של צמחים אלה אומנם ביבשת אמריקה, בין היתר במרכז אמריקה, וכן בצפונה. כך למשל אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של צמחים וזנים ממשפחה זו במדינות כמו מקסיקו, קנדה וכן בדרום ארצות הברית. צריך לציין, שלא פעם נעשה שימוש בצמח זה גם כמוטיב תרבותי בסרטים שונים, בעיקר סרטים שעוסקים בדרום ארצות הברית, למשל ניו מקסיקו או טקסס.

בסך הכל, אנחנו מכירים היום למעלה מ-2000 מינים של קקטוסים שונים, אשר מעוצבים בצורות שונות ובעלי מאפיינים ייחודים משלהם.

הקשר של הקקטוס לישראל

עם השנים, החלו לגדל קקטוסים גם במקומות אחרים, ובאופן טבעי החלו לגדל אותם גם בישראל, בעיקר באזור הדרום, שכן מדובר על סביבה דומה לה הוא התפתח, סביבה מדברית וצחיחה. כיום אפשר למצוא קקטוסים במקומות שונים בארץ, אלה גדלים בתנאים שמתאימים להם, כמובן.

הקשר של הקקטוס לישראל נוצר גם דרך צברים, השם העברי של הקקטוס, שנחשב הן לצמח פופולארי והן למאפיין תרבותי מוכר בתרבות המקומית עוד מהימים הראשונים של המדינה.